Barracuda Email Security Service

Barracuda Email Security Service to usługa w chmurze, która zabezpiecza pocztę elektroniczną. Rozwiązanie chroni wiadomości przychodzące i wychodzące przed najnowszymi odsłonami spamu, wirusów, robaków, phishingu i atakami typu DoS.

Podstawowe funkcje

Rozwiązanie Barracuda Email Security Service posiada wszystkie funkcje potrzebne do eliminacji zagrożeń rozpowszechnianych za pośrednictwem poczty, takich jak: spam, wirusy oraz wyciek wrażliwych informacji. Wiadomości email mogą być blokowane, poddawane kwarantannie, tagowane, dostarczane lub szyfrowane w oparciu o politykę organizacji lub preferencje indywidualnych użytkowników. Ochrona jest zapewniana w oparciu o elementy takie, jak:

 • Anty-spam

  Algorytmy i metody używane przez Barracuda Email Security Service są najbardziej kompleksowymi i najbardziej zaawansowanymi na rynku rozwiązaniami do wykrywania i filtrowania spamu. Charakteryzują się najniższymi wskaźnikami fałszywych alarmów.

 • Antywirus

  Używając trójwarstwowego blokowania wirusów, dekompresji archiwów i blokowania plików na podstawie ich typu, silnik antywirusowy znajdujący się w Barracuda Email Security Service zapewnia kompletną ochronę przed wirusami. W razie pojawiania się nowego rodzaju spamu lub wirusa, funkcja Barracuda Real-Time Protection zablokuje te zagrożenia w czasie rzeczywistym.

 • Anty-spoofing

  Ta technologia zapobiega wykorzystywaniu fałszywych adresów nadawcy do wysyłania niechcianej poczty. Funkcja anty-spoofing pozwala również organizacjom określać listę adresów IP, które mogą zawierać informację o adresie “Od", która pojawia się przy wysyłaniu poczty z wnętrza organizacji. Dzięki temu możliwa jest obsługa licznych placówek i serwerów pocztowych.

 • Anty-phishing

  Barracuda Email Security Service zapewnia solidną ochronę przed schematami phishingowymi, które są często wykorzystywane do gromadzenia poufnych informacji na temat organizacji lub jej indywidualnych użytkowników.

 • Anty-spyware

  Wszystkie załączniki są skanowane, a wszelkie pliki wykonywalne zawierające spyware są wykrywane i natychmiast eliminowane.

 • Ochrona przed atakami DoS

  Liczniki wiadomości są używane, by blokować ataki typu DoS, jak również słownikowe ataki spamu. Systemy te są zintegrowane z rozwiązaniem i działają automatycznie w usłudze Barracuda Email Security Service.

Uproszczona i scentralizowana administracja

Barracuda Email Security Service posiada łatwy w użyciu interfejs użytkownika oparty na przeglądarce www. Interfejs pozwala Ci definiować, zarządzać i kontrolować różne reguły wiadomości email z jednej, centralnej lokalizacji. Oznacza to, że zarządzanie i administracja są łatwe i efektywne.

 • Wiele domen i wiele serwerów pocztowych

  Barracuda Email Security Service może obsługiwać wiele serwerów pocztowych i wiele domen, co znacząco obniża koszty związane z administracją. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane tak, by spełniać specyficzne potrzeby również dużych korporacji. Charakteryzuje się dużą skalowalnością, zapasem możliwości przetwarzania informacji i niezawodnością, które są tak bardzo potrzebne przy wdrożeniach na dużą skalę. Jednocześnie ich cena jest bardzo atrakcyjna.

 • Łatwa integracja z istniejącymi środowiskami sieciowymi

  Barracuda Email Security Service integruje się z dowolną infrastrukturą IT, bez względu na jej różnorodność geograficzną, czy logiczną.

 • Integracja z LDAP i Microsoft Active Directory

  Integracja z serwerem katalogowym pozwala na prostą weryfikację odbiorców.

Ochrona poczty elektronicznej w chmurze

Barracuda Email Security Service to kompleksowa i przystępna cenowo usługa w chmurze zabezpieczająca pocztę elektroniczną. Rozwiązanie chroni wiadomości przychodzące i wychodzące przed najnowszym spamem, wirusami, robakami, phishingiem i atakami typu DoS.

Barracuda Email Security Service wykorzystuje zaawansowane technologie bezpieczeństwa pochodzące z wiodącego na rynku rozwiązania - Barracuda Spam & Virus Firewall – oraz posiada liczne i bogate funkcje ochrony opartej na chmurze, takie jak:

 • Licznik wiadomości i ochrona przed atakami typu DoS

 • Blokowanie oparte na listach reputacyjnych znanych źródeł spamu i malware

 • Opatentowany antywirus - Barracuda Anti-Virus Supercomputing Grid

 • Moduł anty-phishing, korzystający z funkcji Barracuda Anti-Fraud Intelligence

 • Ochrona przed: spamem, phishingiem, fałszywym nadawcą czy wiadomościami zawierającymi inne zagrożenia

 • Unikalne reguły dla nadawców i odbiorców

Kompleksowa ochrona

Spam i wirusy blokowane są w chmurze, zanim zostaną dostarczone do odbiorcy, co oszczędza przepustowość sieci i jednocześnie zapewnia dodatkową ochronę przed atakami typu DoS. Oprócz oszczędności w obciążeniu ruchu sieciowego, filtrowanie oparte na chmurze odciąża wszelkie zasoby sprzętowe używane do filtrowania spamu i wirusów na serwerach pocztowych.

Łatwe w użyciu

Dzięki temu, że użytkownik nie musi instalować żadnego oprogramowania, ani wstawiać żadnego sprzętu, Barracuda Email Security Service może rozpocząć filtrowanie poczty przychodzącej i wychodzącej niemalże od razu.

Użytkownicy mają dostęp do osobistych logów wiadomości, co pozwala na odbiór wiadomości, które znalazły się w kwarantannie, albo tworzyć białe listy nadawców mające na celu uproszczenie administracji.

Przystępne cenowo

Dzięki prostej polityce cenowej i braku opłat za wstępną konfigurację, Barracuda Email Security Service dostarcza najbardziej przystępną cenowo oraz kompleksową ochronę dla organizacji o dowolnych rozmiarach.

Instalacja w standardowej konfiguracji

Na instalację w konfiguracji standardowej składa się filtrowanie w chmurze wiadomości przychodzących i wychodzących. W razie braku dostępu do sieci podstawowej, Barracuda Email Security Service będzie próbować dostarczać wiadomości do alternatywnej sieci.

Jeśli wystąpi również brak dostępu do sieci alternatywnej, wiadomości będą przechowywane w chmurze do 96 godzin. W tym czasie użytkownicy końcowi mają możliwość logowania się do rozwiązania w celu sprawdzenia swojej poczty.

Poznaj na żywo konsolę Barracuda Email Security Service

 

Materiały do pobrania