eKonferencja Stormshield UTM 22 kwietnia 2020

ShadowProtect IT Edition

Mobilne narzędzie do backupu i odzyskiwania danych

Oprogramowanie StorageCraft ShadowProtect IT Edition jest rozwiązaniem dedykowanym dla profesjonalistów wykonujących usługi IT, a także pracowników wsparcia technicznego (supportu) dużych firm. Narzędzie pozwala na szybkie wykonanie backupu obrazu dysku serwera czy stacji roboczej przed rozpoczęciem prac serwisowych, a w razie potrzeby pozwala na przywrócenie go w całości lub tylko wybranych danych (plików lub folderów). Daje pewność, że podczas prac serwisowych żadne dane nie zostaną utracone, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo w trakcie wykonywania usług. Może być także wykorzystywany jako wygodne narzędzie do klonowania dysków. Dostarczany jest na pendrive’ie, który zawiera komplet narzędzi niezbędnych do tworzenia kopii obrazu dysku oraz przywracania go na tym samym (bare-metal restore) lub innym sprzęcie (bare-metal Hardware Independent RestoreTM). Programy StorageCraft są uruchamiane prosto z pendrive’a, (bez konieczności instalacji na komputerze) na którym są dostarczane.

Kluczowe korzyści:

 • backup obrazu dysku na nielimitowanej liczbie komputerów,
 • technologia bare-metal recovery - odzyskiwanie całego obrazu dysku w jednym kroku,
 • backup w trybie on-line i off-line,
 • odzyskiwanie z backupu pojedynczych plików i folderów,
 • technologia Hardware Independent RestoreTM - możliwość odtworzenia lub migracji obrazu dysku na zupełnie innym sprzęcie,
 • backup komputera bez instalowania na nim oprogramowania do backupu,
 • ShadowProtect Recovery CD - uruchomienie komputera bezpośrednio z pendrive’a zawierającego IT Edition lub utworzenia płyty

W przypadku StorageCraft ShadowProtect IT Edition licencja przypisana jest do osoby, a nie do komputera. Nie limituje ona w żaden sposób ilości czy rodzaju komputerów, na których program może być wykorzystywany, pod warunkiem, że w danej chwili jest używany na nie więcej niż jednym komputerze. Licencja dostępna jest na 14, 30, 90 lub 365 dni.

StorageCraft ShadowProtect IT Editon obejmuje:

 • StorageCraft ShadowProtect Desktop,
 • StorageCraft ShadowProtect Server,
 • StorageCraft ShadowProtect Small Business Server,
 • StorageCraft ShadowProtect Virtual,
 • StorageCraft ShadowControl ImageManager,
 • StorageCraft ShadowProtect Recovery CD.

Odzyskiwanie danych - IT Edition

ShadowProtect IT Edition pozwala na szybkie przywrócenie obrazu dysku z backupu na nowym sprzęcie (bare-metal recovery). Sprzęt na którym odzyskiwany jest obraz dysku może być zupełnie inny niż ten, na którym pierwotnie wykonany został backup (Hardware Independent RestoreTM).

Backup jako obraz dysku - IT Edition

Backup obejmuje zawsze cały dysk lub partycję - tworzony jest tzw. obraz dysku, który obejmuje wszystkie dane, a także programy zainstalowane na dysku, system operacyjny i jego ustawienia. StorageCraft ShadowProtect IT Edition pozwala na wykonanie backupu stacji roboczych, notebooków, serwerów i maszyn wirtualnych.

Odzyskiwanie plików i folderów

Jeżeli uszkodzony komputer był jedynie serwerem plików, bardzo łatwym i szybkim sposobem na przywrócenie pełnego dostępu do danych z serwera jest podłączenie najaktualniejszego backupu tego komputera jako kolejnego dysku do dowolnej maszyny w sieci, na której jest zainstalowane oprogramowanie ShadowProtect i udostępnienie tego dysku użytkownikom.

Licencja czasowa

StorageCraft ShadowProtect IT Edition dostępny jest jako licencja ograniczona czasowo (na 14, 30, 90 lub 365 dni), przypisana do konkretnej osoby. Może być wykorzystywana i używana na nielimitowanej liczbie komputerów (stacji roboczych, notebooków, serwerów), ale tylko jednym w określonym momencie.

Migracja systemu z IT Edition

Oprogramowanie StorageCraft ShadowProtect IT Edition umożliwia prostą migrację obrazu dysku na inny sprzęt. Dzięki technologii HIR - Hardware Independent RestoreTM możesz bardzo łatwo przenieść cały kompletny system, wraz z danymi i aplikacjami na zupełnie inny sprzęt, bez konieczności instalowania systemu operacyjnego i wszystkich aplikacji.

Backup bez instalacji programu

StorageCraft ShadowProtect IT Edition pozwala na wykonanie pełnej kopii zapasowej bez konieczności instalowania programu do backupu. Program jest uruchamiany bezpośrednio z pendrive’a, na którym jest dostarczany.

Weryfikacja backupu

Tworząc i przechowując backup trzeba mieć 100% pewnoś, że w razie awarii będziesz mógł z niego bez problemu skorzystać. Dlatego w StorageCraft każdy wykonany backup jest automatycznie weryfikowany zaraz po utworzeniu. Dodatkowo, można ustalić okres, po którym kopie zapasowe będą ponownie sprawdzane pod kątem ich przydatności do odzyskania danych.