Wyślij e-mail do SERVCOMPdobrybackupeKonferencja Stormshield UTM 22 kwietnia 2020

Systemy backupu danych

Systemy informatyczne są aktualnie coraz bardziej rozproszone i coraz więcej istotnych danych przechowywanych jest nie tylko na samych serwerach ale często także bezpośrednio na stacjach roboczych użytkowników czy nawet laptopach. W takiej sytuacji koncepcja tworzenia backupu (kopii zapasowych) wyłącznie danych i programów na serwerach przestała się sprawdzać. 

W przypadku awarii komputera lub utraty laptopa wiele ważnych i cennych danych zapisanych wyłącznie na dysku twardym komputera może zostać bezpowrotnie utraconych, co niejednokrotnie stanowi realną i policzalną stratę dla firmy. Dlatego nowoczesne systemy tworzenia kopii zapasowych (tzq. backupu) obejmują już nie tylko programy i dane przechowywane bezpośrednio na serwerze firmy, ale również te zapisywane na stacjach roboczych i laptopach użytkowników.

StorageCraft ShadowProtect

StorageCraft

StorageCraft ShadowProtect to program do tworzenia backupu i odzyskiwania danych na stacjach roboczych, notebookach i serwerach pracujących pod systemem Windows. System StorageCraft pozwala na zapisywanie zmian nawet w 15 minutowych odstępach czasu, dzięki temu w przypadku awarii backup będzie maksymalnie aktualny. Backup ShadowProtect wyróżnia wyjątkowa szybkość odzyskiwania pełnego dostępu do danych w razie wystąpienia awarii.

W rozwiązaniach do backupu StorageCraft backup danych tworzony jest zawsze jako obrazu całego dysku i obejmuje wszystkie zainstalowane na dysku komputera programy i system operacyjny. Z utworzonego w taki sposób backupu bardzo łatwo możemy odzyskiwać poszczególne pliki lub foldery. W przypadku poważniejszej awarii w zaledwie jednym kroku można odzyskać cały obrazu zbackupowanego dysku, także na zupełnie innym komputerze niż ten na którym backup był początkowo wykonany.

Arkeia Network Backup

Arkeia Software to firma założona przez ekspertów w dziedzinie inżynierii, która zdobyła uznanie dzięki licznym innowacjom w świecie Linux. Wiele z nich do tej pory wyróżnia nasz produkt. Podczas tworzenia rozwiązań Arkeia, kierowano się prostą filozofią.

Po pierwsze, programy Arkeia są budowane przede wszystkim z myślą o szybkości wykonywania backupu oraz wsparciu backupów na dysk w celu zastosowania progresywnej deduplikacji oraz dwufazowych backupów.

Po drugie, oprogramowanie Arkeia spełnia standardy – a jeśli nie (przykładem jest nasz wewnętrzny format backupu) publikujemy wtedy jego kod źródłowy.

Po trzecie, zawsze wierzyliśmy, że istnieje lepsze, prostsze i bardziej niezawodne rozwiązanie backupu i zrobiliśmy wszystko, aby dostarczyć takie rozwiązania naszym Klientom.