Zintegrowane systemy bezpieczeństwa sieci

NETASQ Kompleksowe zabezpieczenie sieci klasy UTM

UTM (Unified Threat Management) NETASQ jest wielofunkcyjnym urządzeniem do zabezpieczenia i monitorowania sieci lokalnej. UTM integruje w jednej obudowie wszystkie niezbędne elementy ochrony.

Dla pełnej kontroli nad siecią firmową każde urządzenie NETASQ posiada w standardzie konsolę umożliwiającą podgląd w czasie rzeczywistym pracy urządzenia jak i ruchu w sieci oraz narzędzie do przeglądania logów i generowania raportów.

Poznaj możliwości rozwiązań NETASQ UTM

Barracuda Networks - bezpieczeństwo i optymalizacja sieci

FIrma Barracuda dzieli się na dwa podstawowe filary: Barracuda Central oraz Barracuda Labs. Zaawansowane centrum operacji bezpieczeństwa funkcjonujące 24 godz./dobę, 7 dni w tygodniu, nieustannie monitorujące i blokujące wszystkie najnowsze zagrożenia internetowe - Barracuda Central. Jest ono również odpowiedzialne za bieżące aktualizacje wszystkich urządzeń Barracuda. Wyspecjalizowane laboratoria antywirusowe zajmujące się dostosowywaniem urządzeń Barracuda do nowopowstających zagrożeń to Barracuda Labs.

Debiutanckim produktem na światowych rynkach firmy Barracuda było rozwiązanie Barracuda Spam & Virus Firewall - rozwiązzanie dedykowane do ochrony serwera pocztowego przez zagrożeniami oraz spamem. Już w pierwszym roku sprzedaży urządzenie Barracuda Spam & Virus FIrewalla znalazł aż 10 000 zadowolonych klientów. Aktualnie urządzenia Barracudy skanują nawet 2,5 miliarda wiadomości pocztowych dziennie.

Od początku istnienia firma Barracuda postawiła jasną i przejrzystą misję: „Upraszczamy świat IT”. Taki właśnie model biznesowy powstał po połączeniu dwóch głównych problemów, które zostały zdiagnozowane przez wchodzącą na rynek firmę Barracuda Networks.

Pierwszym problemem było zarządzanie już istniejącymi technologiami. Specjaliści z firmy Barracuda doszli do wniosku, że na rynku jest bardzo dużo całkiem dobrych technologii z zakresu bezpieczeństwa IT, ale niestety zarządzanie nimi jest wciąż bardzo trudne i nieintuicyjne. Drugą kwestią był rodzaj opłat typu: per IP, czy per tunel VPN, co znacznie podnosiło koszty wielu rozwiązań. Dlatego Barracuda postawiła jeden, prosty cel: tworzymy rozwiązania o maksymalnie wysokim standardzie technologicznym, z jednoczesnym zachowaniem przystępnej ceny oraz prostoty i intuicyjności zarządzania bezpieczeństwem.

Aktualnie Barracuda Network posiada ponad 150 000 klientów na całym świecie. Wśród nich znajdziemy również bardzo znane organizacje, jak: Microsoft, Coca-Cola, Google, Harvard, FedEx, IBM czy VMware. Warto zaznaczyć również, że rozwiązania firmy Barracuda chronią 3 z 5 największych światowych banków.

Poznaj możliwości rozwiązań Barracuda Networks